Marcelovský sen je MARSEN

Založenie pálenice v Marcelovej v roku 2006 môžeme smelo označiť za významnú udalosť v oblasti gastronómie na Slovensku. Spoločnosť kladie dôraz na maximálnu kvalitu, preto sa venuje produkcii limitovaných sérií čistých odrodových destilátov a výrobkov spracovaných z destilátov – všetko pod značkou Marsen.

 

Prevádzka je zámerne situovaná do najúrodnejšieho regiónu Slovenska, do blízkosti ovocných sadov, čím získava prvotriedne plody optimálnej zrelosti. No až poctivý prístup, ručné triedenie, optimálne kvasenie a destilácia pomocou najmodernejšej technológie vdychujú destilátom dušu, ktorá sa potom naplno rozvinie ich zretím. Výsledkom sú ušľachtilé destiláty, ktorých jemná chuť harmonizuje s lahodnou vôňou konkrétnej odrody ovocia.

 

Okrem destilátov dopĺňa značku Marsen aj rad exkluzívnych likérov a liehovín. Všetky produkty sa vyrábajú s dôrazom na maximálnu kvalitu.

Naša pálenka je vzácna

Destiláty Marsen majú výnimočné postavenie. Okrem toho, že patria do kategórie pravých ovocných destilátov, pýšia sa aj slovkom „odrodové“. Znamená to, že sú vyrobené bez použitia akýchkoľvek prídavných aromatických látok alebo farbív.

 

Pri odrodovosti nerozlišujeme len druh ovocia, ale aj jednotlivé odrody. Napríklad z hrušky máme štyri druhy destilátu – z odrôd Williams, Konferencia, Durandeau a Jesenná. Pokiaľ ste teda priaznivcom destilátu z určitého ovocia, môžete sa potešiť poznaním špecifík jeho jednotlivých odrôd.

 

Nesústreďujeme sa na veľkoobjemovú výrobu lacných produktov. Vyrábame v menších množstvách so snahou o maximálnu kvalitu. Preto sú všetky naplnené fľaše číslované. Bežne sa v danom roku z určitej odrody ovocia vyrobí len limitované množstvo fliaš.

masinka

30+

Druhov destilátov

200.000

kg ovocia ročne

34

svetových ocenení

Prvotriedna surovina, destilácia a nič viac

100% kvalita

Riadené kvasenie

Špičková destilácia

Veľké finále

Nesedíme len v pálenici, strážime kvalitu už v sade, resp. pri zbere ovocia. Použité ovocie musí byť zdravé a zrelé, ak sa k nám aj nejaké nahnilé plody dostanú, sú vytriedené. Triedené ovocie sa zbavuje kôstok (ktoré sú však kvôli špecifickej chuti neskôr využité) a pripraví sa z neho surovina, ktorá je okamžite čerpaná do kvasných nádob.

Kvasenie prebieha v nerezových nádobách bez prístupu vzduchu, pod prísnou kontrolou a je riadené – to znamená že neprebieha rýchlo, spontánne ale pri určitej teplote. Doba kvasenia je rôzna, dohliadame na to, aby bol kvas v nádobách optimálne dlhú dobu. Tak sa zabezpečí čo najlepšie vyťaženie chuťových a aromatických látok.

Samotná výroba – destilácia prebieha v modernom zariadení, ktoré jedným procesom vyprodukuje 3-krát destilovaný produkt. Technológia však nijako neubrala šarmu zariadenia. Elegantný dizajn podporovaný krásnou farbou medi poteší oko návštevníka našej pálenice. Napriek úcte k malovýrobcom, destilačné zariadenie využívame výsostne na vypálenie vlastného kvasu.

Po vypálení sa percentuálne bohatý destilát postupne riedi vodou na požadovanú stupňovitosť. Odrodové destiláty riedime na 42,3%, čo považujeme za optimálne – destilát je ostrý ale zároveň nie je príliš silný, tkaže je možné ho vychutnať. Produkt potom zreje v nerezových tankoch. Po niekoľko mesačnom až niekoľkoročnom vyzretí je destilát plnený do fliaš.

Degustácia

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam tortor nunc, luctus vel hendrerit id, cursus nec diam. Curabitur eu elit dictum, vulputate nibh vitae, consectetur massa. Praesent nulla massa, semper sed eleifend convallis, mattis nec lorem. Nam in molestie sem. Nunc sed diam ante. 

Kontakt

Marsen Distillery s. r. o.

Štrková 1413

946 32 Marcelová3
Slovenská republika

 

IČO: 35 979 348

DIČ: 2022139130

IČ DPH: SK2022139130 

Tel.: 0905 / 756 093 E-mail: info@marsen.sk Spoločnosť zapísaná v obchodnom registri Okresného súdu Nitra,odd. Sro, vložka č. 17724/N Číslo povolenia na distribúciu spotrebiteľského balenia liehu: 615531000074